

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Slew Rate | 3.7 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 92 dB |
| Operating Supply Current | 800 µA |
| Input Bias Current | 10 pA |
| Gain Bandwidth Product | 7 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 3 mV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 93 dB |
| Input Voltage Noise Density | 11 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | CMOS Operational Amplifier |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
Stock: 2886
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18086
Ext.Price$0.18086
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18086 | $0.18086 |
| 10 | $0.15207 | $1.52070 |
| 50 | $0.12787 | $6.39350 |
| 100 | $0.10631 | $10.63100 |
